Центр європейської інформації у Полтавській області

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Всеукраїнська веб-конференція «Я – українець. Я – європеєць?». Кременчуцькі враження

Всеукраїнська веб-конференція «Я – українець. Я – європеєць?». Кременчуцькі враження
_mg_0004.jpg (132.63 Kb)Кременчуцька молодь – активісти Євроклубу КНУ імені Михайла Остроградського та Євроклубів шкіл Кременчука 28 жовтня 2010 року отримали нагоду поспілкуватись про власні європейські прагнення та перспективи розвитку України під час інтернет-сесій Всеукраїнської веб-конференції «Я – українець. Я – європеєць?». Центри європейської інформації з Луганська, Кіровограду, Кременчука, Чернівців, Чернігова, Хмельницького, Івано-Франківська, Миколаєва, а також студенти, що навчаються у вищих навчальних закладах міста Вроцлав, що у Польщі, протягом двох годин обмінювалися власним баченням облаштування суспільства, держави та свого майбутнього.
Веб-конференція – це чудова нагода поспілкуватись з людьми, з якими Вас розділяє географічна відстань, на важливі та актуальні теми, які цікавлять обидві сторони. Також це можливість виступити перед зацікавленою аудиторією, подискутувати та вдосконалити вміння висловлювати власну думку й, відповідно, покращити свої ораторські та комунікативні здібності. Захід відбувся в режимі відео з’єднань, під час яких учасники мали можливість поспілкуватися з однолітками з різних міст України, а також довідатися більше про життя українських студентів, що навчаються у польських ВНЗ.

Для обговорення учасникам були запропоновані такі питання:
1. Чи вважаєте Ви Україну європейською державою (географічно в Європі, але не в ЄС)? Чому так/ні?
2. Як Ви думаєте, які зміни та в яких сферах необхідні Україні щоб досягти рівня життя європейських країн?
3. Чи вважаєте Ви місто, у якому Ви живете, європейським? Чому так/ні?

_mg_0007.jpg (168.38 Kb)
Втім, процес комунікації ніким навмисне не обмежувався, що лише сприяло створенню дружньої невимушеної атмосфери, яка позитивно вплинула на діалог. Кременчуцька молодь комуні кувала і своїми колегами з Чернігова, Харкова, Чернівців та Вроцлава. Завдяки вдало вибраному формату – 4 хвилинна доповідь і 3 хвилинна дискусія, спілкування було досить динамічним. Молодь зачепила такі теми, як: хабарництво в освіті, практика і працевлаштування студентів, негаразди житлово-комунального господарства – від освітлення вулиць до якості питної води, стан довкілля та способи його збереження та поліпшення, національні традиції, менталітет, медицина... Спектр проблем, що цікавлять молодь дуже широкий й різноманітний. Учасники з різних міст мали змогу поділитися наболілим з однолітками, описати стан проблеми в їх місті, поцікавитись методами, за допомогою яких проблему вирішують в іншому місті. Дискусія виявилася настільки цікавою, що декан факультету права і гуманітарних наук Тамара Миколаївна Плаксій, заглянувши на хвильку, вже не могла відірватися від обговорення. Отримана інформація в результаті може стати джерелом нових місцевих ініціатив, які будуть спрямовані на підвищення рівня культури та рівня життя в кожному місті та в Україні в цілому. Активними учасниками дискусії були Дмитро Безорудько із ЗОШ № 20, Олена Ванжула з ЗОШ № 16 та Діана Пінчук з КНУ імені Михайла Остроградського. Всі учасники отримали літературу та плакати від проекту «Тераз Вроцлав»._mg_0002.jpg (125.87 Kb)
Окремо можна виділити тему отримання освіти за кордоном. Дякуючи учасникам проекту «Тераз Вроцлав», які навчаються у Польщі, українські студенти і школярі отримали з перших вуст інформацію про можливості навчання за кордоном, побутові умови студентів Вроцлава, можливості і перспективи працевлаштування.. Аня, Олександра та Уляна з задоволенням відповідали на питання про освіту у Польщі, про свої сподівання та перспективи. Цікавою виявилася дискусія після питання «Чи пишаєтеся ви Україною?». Майже в усіх доповідях і коментарях звучав песимізм відносно української європейськості та політики євроінтеграції України, але всі сходилися на думці, «…але ми все-одно її любимо!». Навіть після закінчення конференції всі ще довго не могли розійтись – все обговорювали почуте і побачене. Всі виражали сподівання, що формат відео-конференцій стане доброю практикою співпраці молоді різних міст і країн!
Розділ: Новини Переглядів: 855 | Розміщено: 29 жовтня 2010


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації у Полтавській області
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :