Центр європейської інформації у Полтавській області

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Вперше в Кременчуці відбулася громадська дискусія за участю краєзнавців і знавців історії регіону.

Вперше в Кременчуці відбулася громадська дискусія за участю краєзнавців і знавців історії регіону.
«Ми очікували, що тут буде семінар з краєзнавства, а довелось самим думати». Такими були враження учасників кременчуцької громадської дискусії. _mg_0119.jpg (292.36 Kb)Захід відбувся 22 жовтня в Кременчуцькому міському палаці культури в рамках проекту «Кроками світових геніїв» – унікальний туристичний маршрут Кременчуком». Організатором заходу виступали громадське об’єднання «Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» спільно з Управлінням культури і туризму виконкому Кременчуцької міської ради.
Серед учасників дискусії були працівники музеїв, бібліотек, галереї, представники міської влади та навіть сільська голова Омельника, лікарі, викладачі, письменники, ЗМІ. Всі жваво обговорювали постаті В.І. Вернадського, М.М. Колачевського, Д. Тьомкіна, І. Приходька, К. Флейшиц, О.Д.Литовченка. Лунали ідеї створення літературного скверу в Кременчуці, музичного фонтану та туристичного маршруту, який би спирався на легенди про козака Івана Кременчука. Різноманітність поглядів і підходів до створення маршруту забезпечила участь не тільки кременчуцьких краєзнавців, а й науковців з Онуфріївки, Світловодська, Рокитного, Омельника.
Також під час заходу були презентовані результати громадського опитування «Імідж Кременчука». Симпатія кременчужан щодо улюбленого місця розділилася між парками(лідером серед яких є Придніпровський парк) та набережною міста. Для 30% опитаних Кременчук асоціюється з добрими, позитивними, трудящими людьми, а ще для 20% з представниками місцевої влади. І все ж таки наше місто європейське! Принаймні так вважає 55,4% опитаних кременчужан і гостей міста. Виявилося, що питання про те, як презентувати наше місто іноземцям, стало одним з найскладніших. Дуже часто відповіді виглядали як «гарно презентував би». Місцями вартими уваги були названі набережна та Придніпровський парк, Дніпро та прогулянка на катері, Кременчуцький краєзнавчий музей, парк Миру, декілька розважальних закладів та закладів громадського харчування, заводи, площі, міст, меморіал «Вічно живим» і навіть баня та жіночий гуртожиток. Графічним символом, що міг би передати дух Кременчука більшість опитаних (104 людини) визнала міст або Дніпро, для 55 людей це герб і тільки для 23х – заводи або промислові елементи. А щодо культурної спадщини міста 206 (38%) учасників опитування відповіли «не знаю». Об’єктами культурної спадщини були названі краєзнавчий музей(14,9% опитаних), старі будівля/архітектура/історія міста, пам’ятник В.І.Леніну (40 чоловік! або 7,4%), творчі люди, вихідці з Кременчука. 57,6% тобто 311 опитаних визнали, що Кременчук – це місто-завод. А от символом міста-заводу є все ж таки Дніпро (52,6% або 284 людини). Детальна інформація по результатах опитування http://eu-klub.ucoz.ua/news/kremenchuk_ce_misto_zavod/2011-10-25-89 . Електронний варіант анкети можна заповнити на сайті http://tiomkin.info/anketa.php.
Несподіваний новий формат роботи спочатку трохи налякав учасників дискусії, які очікували звичайної лекції, але й привніс неочікувані ідеї та бачення туристичного маршруту Кременчуком та регіоном. Після дискусії всі були запрошені на концерт присвячений 160-річчю з дня народження видатного українського композитора, автора Першої української симфонії, чи є життя і діяльність нерозривно пов’язані з Кременчуком. Організатором концерту виступила Кременчуцька дитяча музична школа № 3 імені М. Колачевського.

* * *
Метою проекту «Кроками світових геніїв» - унікальний туристичний маршрут Кременчуком», що здійснюється Кременчуцьким інформаційно-просвітницьким центром «Європейський клуб» за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» є сприяння формуванню іміджу Кременчука, як міста європейських коренів, через залучення громадськості до ознайомлення з культурною та історичною спадщиною, пов’язаною з життям та діяльністю особистостей, відомих в Україні та Європі, шляхом розробки нового унікального туристичного маршруту у вигляді настільної гри «Кроками світових геніїв» та туристичного буклету.
Розділ: Новини Переглядів: 650 | Розміщено: 28 жовтня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації у Полтавській області
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :