Центр європейської інформації у Полтавській області

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Македонія… А де це? Щоденні екодії… А як це?

Македонія… А де це? Щоденні екодії… А як це?
Моїй бабці 71 рік. Я рідко до неї приходжу (бо не знаю, про що говорити), але неймовірно її люблю. Вона вже майже звикла до мого зовнішнього вигляду (хоча ще досі іноді питає, коли ж я обріжу свої коси), незаміжжя і дивної роботи. По поверненню з міжнародного обміну «F.O.C.U.S.: Globe», що відбувався в Македонії з 13го по 20 травня, була я в гостях у бабці й вона мене спитала: «Ну що там, Альонушка? Які там люди? Чорні? Білі?», - кажу: «Та, бабцю, такі й як у нас – різні». На що моя бабця видає: «От і я скільки їздила думаю, що всі люди однакові. В будь-якому випадку всі ми люди…». Моїй бабці 71 рік, а вона шарить, що таке толерантність, хоч і не знає цього слова. За це я її люблю
5543_3065356144270_18270778_n.jpg (93.36 Kb) Але про обмін, і про Македонію. Перше, що кидається в очі, як тільки-но прилітаєш – маки. Всюди. Навколо аеропорту. В місті, поза містом. Цілі поля вкриті магічними квіточками. «От так би взяти і бігти по цьому полю…» - казала моя супутниця. А сама столиця македонська – неймовірною кількістю гігантських статуй, фонтанів, бруднющою річкою Вардар, двоповерховими автобусами та великою кількістю крамниць з суконьками «па-багатому» в камінні.
Але не для того ми приїхали сюди. Міжнародний молодіжний обмін «F.O.C.U.S.: Globe» мав на меті зібрати небайдужих до глобальної (та й локальної) екологічної ситуації молодих людей з 6 країн – Болгарії, Латвії, Македонії, Сербії, Уельсу та України (а зважаючи на глобалізацію і постійну міграцію, були на обміні й представники Польщі та Італії, забігали волонтери з Чехії, Словаччини та Сполучених Штатів). Й протягом тижня більше трьох десятків молодих небайдужих інтегрувалися й намагалися знайти спільну мову (такий собі слов’янський мікс з англійським акцентом), презентували себе й дізнавалися нове про різні народи і культури, досліджували місто звичайними й специфічними методами (прогулянками містом та грою-квестом по Скоп’є), милувалися чарівною природою й намагалися зробити її ще й чистою (подорож до каньйону Матка та день прибирання на горі Водно), а ще багато розмовляли про екологію, сталий розвиток, екологічні ситуації й особливості у власних країнах, екологічні акції й виховання екологічного мислення, пермакультуру (Permaculture) й пропонували маленькі щоденні дії, які могли б зменшити наш власний вплив на екологію планети. 935389_3065352477627_14259580_n.jpg (116.76 Kb)
Ось деякі з пропозицій:
 Закривайте воду (при чищенні зубів, наприклад)
 Під час купання не відкривайте воду на повну
 Стискайте пластикові пляшки
 Розділяйте сміття
 Замість пластикових кульків використовуйте бавовняні торби
 Не викидайте батарейки разом з іншим сміттям
 Використовуйте енергозберігаючі лампи
 Використовуйте громадський транспорт / велосипед / ходіть пішки
 Не купуйте воду, якщо можете взяти її з дому
 Не купуйте речі, які вам не потрібні
 Вимикайте всі електроприлади, якими не користуєтеся
 Купуйте від місцевих жителів, а не в супермаркеті
 Не кип'ятіть води більше, ніж потребуєте
 Не поспішайте викидати речі – їх можна полагодити, купуйте second-hand
 Поширюйте ідеї екологічного мислення
 Діліться речами (Sharing is caring )
 Не беріть квитанції в банкоматах
 Отримуйте рахунки по електронній пошті
 Читайте новини в Інтернеті
 Використовуйте екологічне паливо
 Садіть дерева
972118_306532926144526_1247158002_n.jpg (139.1 Kb)
Ці маленькі поради не є заповідями, але в світі, де помах крила метелика може змінити світ, можливо саме такі штуки допоможуть нам зберегти нашу планету від нас.
Для більшості учасників це був перший досвід подібної міжнародної співпраці в інтернаціональній команді. Й ось деякі враження учасників:
Тетянка Коваль: «F.O.C.U.S. Globe» в Македонії – це мій перший обмін. Від нього я очікувала цікаво та корисно проведеного часу. Мої сподівання справдилися, і це було чудово. Гармонійно поєднані складові роботи, відпочинку, вільного часу та подорожей + приємна компанія створили атмосферу комфорту та доброзичливості, що заряджають енергією та новими ідеями на довгий час. Пізнавальні воркшопи, ігри, обговорення та дискусії не лише на екологічну тематику, але й про повсякденне життя в різних країнах розширюють кругозір та покращують розуміння світу загалом. Також це було чудовою нагодою поспілкуватися з цікавими людьми та знайти нових друзів з різних куточків Європи. Протягом 7 днів спілкування та спільної діяльності з жителями різних країн я набула багаж досвіду і нових знань, які надихають на нові проекти та активність. І, звичайно, сподіваюся, що це лише початок =)»
941275_306533639477788_1716663542_n.jpg (120.86 Kb)
Оленка Дудко: «F.O.C.U.S.: Globe» був моїм першим молодіжним обміном та, дуже сподіваюсь, не останнім :) Завдяки цій програмі я змогла познайомитись з молодіжними лідерами з багатьох країн, обмінятись досвідом, знаннями, культурою. Цікаво також, що все це відбувалось шляхом неформальної освіти. У мене також купа позитивних вражень від країни, звичаїв, різноманітних екскурсій до каньйонів, гір, печер тощо. Це чудова можливість провести час приємно та з користю:)»
Тож запрошуємо приєднатися до групи екс-учасників обмінів й незважаючи на те, що програма «Молодь в дії» завершує своє існування, все ж таки спробувати цю можливість кооперації з молоддю різних країн світу. Чекайте, скоро оголосимо набір на декілька обмінів smile
До речі, наша фан-сторінка на фейсбуці - http://www.facebook.com/FocuseGlobe - Приєднуйтеся up
969517_3085967926006_1911668028_n.jpg (98.55 Kb)
***
Молодіжний обмін "F.O.C.U.S: Globe", ініційований македонською ГО Mladiinfo FEJS МК в партнерстві з Кременчуцьким інформаційно-просвітницьким центром «Європейський клуб», IYAC Bulgaria, Youth for Society (Latvia), Globallove Youth Trust (United Kingdom), Pirot E Publika (Serbia), відбувся за підтримки Європейської комісії в рамках програми ЄС «Молодь в дії». Його мета – надати можливість обговорити питання сталого розвитку міських екосистем, підвищити обізнаність молоді щодо глобальних проблем, таких як охорона навколишнього середовища та впровадження ідей сталого розвитку, які впливають на їхнє повсякденне життя і спільне розуміння екології планетарних змін, через навчання й пізнання інших країн і їхніх культур.
Розділ: Новини Переглядів: 630 | Розміщено: 26 травня 2013


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації у Полтавській області
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :