Центр європейської інформації у Полтавській області

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Кременчуцька молодь представляла Україну у міжнародному проекті «Об’єднана Європа починається у мені»!

Кременчуцька молодь представляла Україну у міжнародному проекті «Об’єднана Європа починається у мені»!
Шестеро молодих людей 24 листопада з позитивними враженнями та новими друзями повернулася з проекту у Польщі. З 15 до 22 листопада 2010 року молодь з України, Білорусі, Молдови та Польщі знайомилися з основами духовного об’єднання Європи, намагалися зрозуміти сенс інтеграції та європейської ідентичності під час молодіжного обміну, який проводив Дім зустрічей імені Ангелуса Сілезіуса з Вроцлава. Результатом спільної роботи стали 4 кіноролики, котрі учасники презентуватимуть кременчуцькій молоді у навчальних закладах міста.

Учасниками проекту стали активісти Європейського клубу КНУ імені Михайла Остроградського Діана Пінчук, Анастасія Чорнокондратенко, Антон Воробйов та Галина Скальська. Шкільні євроклуби міста представляв Андрій Орлянський з гімназії № 5. Керівник групи – Олег Овчаренко.z_4fe17ffe.jpg (146.87 Kb)
Проект «Об’єднана Європа починається у мені» організовано з метою поширення ідей інтеграції на Європейському континенті. Причому, інтеграція розглядається у широкому контексті: як інтеграція у родині, у місті, у державі. Молоді люди з чотирьох сусідніх країн брали участь у тренінгах з побудови партнерства, історії і сучасності Європи, ідентичності і толерантності, знайомилися з програмою Східного партнерства, польським досвідом європейської інтеграції.
Друга половина дня використовувалася як кіномайстерня. Молоді люди вчилися знімати та монтувати фільми, доносити своє бачення майбутнього Європи до глядача засобами кіномистецтва. Також учасники мали можливість познайомитися з Польщею та Вроцлавом, з історичними місцями Нижньої Сілезії. Під час знайомства з проектом “Teraz Wrocław” ми відвідали Вроцлавський економічний університет та поглянули на життя польського студента, побут європейського студмістечка, дізналися більше про освітні можливості за кордоном, а також почули враження українських студентів про навчання у Вроцлаві. 19 листопада було організовано інтернет-конференцію між проектом "Teraz Wrocław" та Кременчуцькими студентами у рамках європейського освітнього тижня.1091_14585442050_1_n.jpg (68.44 Kb)
Надзвичайно цікавою вигляділа робота у міжнародній групі учасників! Стереотипи руйнувалися просто на очах! Мовний бар’єр зник уже на другий день: використовували польсько-російсько-українсько-анлійську мішанку. Учасники навчилися співпраці, розумінню іншого народу, познайомилися з традиціями на інтеграційній вечері. І, хоча проект за своєю сутністю є надзвичайно серйозним, – задоволення отримане від участі важко виразити словами! Під час підсумовування Антон Воробйов, наприклад, зазначив: «За ці кілька днів я дізнався більше, ніж за останні 2 роки!». Андрій Орлянський: «У мене нарешті з’явилися РЕАЛЬНІ друзі за кордоном!»
Проект співфінансується Міністерством закордонних справ Польщі через конкурс «Промоція знань про Польщу 2010», тож наша участь повністю була проплачена за рахунок гранту.
Протягом найближчих двох тижнів учасники планують презентувати результати своєї роботи – 4 коротких фільми про Європу – для молоді навчальних закладів міста. Також поширення ідей проекту відбуватиметься у власних родинах учасників через обговорення ідей інтеграції та досвіду трьох поколінь – молоді, їх батьків, дідусів та бабусь. Завдяки такому підходу процес інтеграції стане ближчим, більш живим і особистісним. Участь молоді у проекті стане подією та матиме значення для міста і школи, оскільки вказуватиме на те, що наше місто може і повинно брати участь у інтеграційних процесах. Сподіваємося, що цей проект стане початком справжньої міжнародної співпраці ровесників.

Результати роботи у міжнародній групі - фільми про Європу і європейців, просимо дивитися тутsmile

1. http://www.youtube.com/watch?v=srKbfJXNtsE&feature=mfu_in_order&list=UL
2. http://www.youtube.com/watch?v=_ChwaW7DyfI&feature=BF&list=ULCAN-gBtmttY&index=7
3. http://www.youtube.com/watch?v=P5xc9AAOZtM&feature=BF&list=ULCAN-gBtmttY&index=8
4. http://www.youtube.com/watch?v=hYoDS0qElDg&feature=BF&list=ULCAN-gBtmttY&index=9
Розділ: Новини Переглядів: 908 | Розміщено: 30 листопада 2010


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації у Полтавській області
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :