Центр європейської інформації у Полтавській області

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Це вам не «Іграшки»

Це вам не «Іграшки»
19 травня о 18:00 в Просторі Ідей (вул. Чапаєва, 36Б) відбувся показ фільму «Іграшки» в рамках проекту «Дні Європи – 2014. Діалоги про цінності» за підтримки Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Фільм розповідає про мешканців Жлобина, які намагаються заробляти на життя виготовленням та продажем м’яких іграшок. Якби абстрагуватися від обличь та обстановки, можна було б удосталь намилуватися котиками, зайчиками та слоненятками усіх можливих розмірів і кольорів. Але всі ці симпатяжки – лише фон та ширма.
Облуплені стіни, страшненькі старі меблі, запустіння, вбогість і тьмяність… Здається, навіть затхлий запах можна відчути через екран. І люди – або смутні, або сердиті, або озлоблені. Ніхто не посміхається, ніхто не хвалиться, ніхто не радіє. Вони просто живуть… або існують. Уся ця безнадія на якийсь час відступає, коли на залізничну станцію прибуває потяг. Продати іграшку пасажирам означає отримати засоби до існування. Але проблема в тому, що білоруське законодавство забороняє таку торгівлю. Тож усі її учасники автоматично стають порушниками закону.
wp_20140519_0051.jpg (1. Mb)
Гості Простору ідей ділилися враженнями від побаченого, розмірковували над вічними питаннями «Хто винен?» і «Що робити?». Говорили про те, що залежить від вибору людини, а що – від зовнішніх обставин. Згадали Майдан і помріяли про революційні зміни в сусідніх країнах. Принагідно з’ясували, що право на працю не належить до основних прав людини.
Розійшлися з думками про те, що іграшками або творцями не народжуються, а стають…
Більше інформації про фільм можна отримати за посиланнями:
https://www.youtube.com/watch?v=LcG9S-1p7k4
http://www.docudays.org.ua/2014/movies/artdokfest-prezentuye/igrashki/
***
Організатором проекту «Дні Європи – 2014. Діалоги про цінності» виступає Центр європейської інформації у Полтавській області та громадська організація Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» під егідою Мережі центрів європейської інформації України за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» та Представництва Європейського Союзу в Україні. Партнерами проекту виступають Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях», Інститут світової політики та Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.
Розділ: Новини Переглядів: 1176 | Розміщено: 20 травня 2014


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації у Полтавській області
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :