Центр європейської інформації у Полтавській області

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » «Відкритий доступ» поклав початок обговоренню європейських цінностей

«Відкритий доступ» поклав початок обговоренню європейських цінностей
16 травня КІПЦ «Європейський клуб» розпочав реалізацію власної програми з відзначення Днів Європи у «Просторі ідей». На показ документального фільму-альманаху «Відкритий доступ» та web-зустріч з головним режисером Володимиром Тихим зібралися міські активісти та молодіжні лідери. Чи не вперше в історії в обговоренні разом брали участь представники право-радикалів та молодіжних рухів правлячої партії.
p5233309q.jpg (136.46 Kb) Активне обговорення викликала дуже актуальні для нашого міста тема закриття шкіл, проблема транспортного сполучення, закритість влади. Сумно, що за словами В.Тихого, ці теми є трендом останніх кількох років для всіх регіонів України, а не лише для Полтавщини. Разом з тим, фільм не є песимістичним, він показує, що достатньо знайти хоч одну небайдужу людину, щоб добитися змін на краще.
p5163308q.jpg (107.93 Kb)
Глядачі довго ще не хотіли розходитися, адже проблеми показаних фільмів виявилися близькими кожному, а можливі шляхи їх вирішення стали предметом обговорення. Найпопулярнішими були питання:
Хто повинен піднімати громаду на протидію порушенням закону?
Яка роль лідерів і чому люди їм не довіряють та підозрюють у корисливих мотивах?
Чому активісти так легко здаються під найменшим тиском влади?
Що робити молоді, щоб активізувати старших людей?
Що загрожує тим, хто наважується відстоювати законні права громади?
Виходячи з досвіду попередніх років, Європейський клуб вирішив не обмежувати відзначення Дня Європи одноденним святкуванням, а влаштувати серію тематичних заходів. Хочеться отримати нагоду обміркувати європейські цінності та усвідомити їх значимість. У Кременчуці Дні Європи-2013 проходять під вже знайомим гаслом – «Я поділяю європейські цінності» й заходи триватимуть другу половину травня. Партнером проведення Днів Європи в Україні у форматі «Я поділяю європейські цінності» вперше виступає Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини «DOCUDAYS».
***
Проект "Дні Європи в Україні - 2013” Товариства "Український Народний Дім в Чернівцях" та Мережі Центрів європейської інформації України (http://ukrcei.org) реалізовується за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду "Відродження”. Проект передбачає проведення Днів Європи у травні 2013 року у регіонах України з фокусуванням на дискусіях про європейські цінності, зокрема, тематиці прав людини та громадянської активності.
Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» існує з 2008 року. У 2011 році прийнятий членом Мережі Центрів Європейської інформації України. З 2013 року Європейський клуб акредитований для участі у Європейській волонтерській службі програми "Молодь в дії"
Розділ: Новини, Анонси Переглядів: 475 | Розміщено: 17 травня 2013


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації у Полтавській області
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :